Japan Tobaccos finansielle rapporter for første halvår og Q2: Inntekter fra varme-ikke-forbrenning økte med mer enn 25,5 %; Ploom utvidet til 21 markeder over hele verden
Legg igjen en beskjed
Japan Tobaccos finansielle rapporter for første halvår og Q2: Inntekter fra varme-ikke-forbrenning økte med mer enn 25,5 %; Ploom utvidet til 21 markeder over hele verden
Japan Tobacco la ut sin økonomiske rapport for andre kvartal og første halvår av 2024. Driftsinntektene i andre kvartal økte med 14 % fra år til år til 829,6 milliarder yen (omtrent 5,58 milliarder USD); Nettoresultatet økte med 3,9 % fra år til år til 147,9 milliarder yen. yuan (omtrent 1 milliard dollar). I de seks månedene hittil i år har driftsinntektene økt med 12,7 % til 1 569,9 milliarder yen (omtrent 10,6 milliarder USD) sammenlignet med samme periode i 2023; nettoresultatet har økt med 6,3 % fra år til år til 305,2 milliarder yen (omtrent 2,05 milliarder USD).
2. august offentliggjorde Japan Tobacco Company (JT) sin finansrapport for andre kvartal og første halvår 2024, som viser at selskapet oppnådde betydelig økonomisk vekst i løpet av kvartalet. Driftsinntektene i andre kvartal økte med 14 % fra år til år til 829,6 milliarder yen (omtrent 5,58 milliarder USD); nettoresultatet økte med 3,9 % fra år til år til 147,9 milliarder yen (omtrent 1 milliard USD). I de seks månedene hittil i år har driftsinntektene økt med 12,7 % til 1 569,9 milliarder yen (omtrent 10,6 milliarder USD) sammenlignet med samme periode i 2023; nettoresultatet har økt med 6,3 % fra år til år til 305,2 milliarder yen (omtrent 2,05 milliarder USD).

JT2024 Nøkkelhøydepunkter for andre kvartal (i forhold til Q2 2023):
Samlet inntekt: Opp 14,0 % til 82,96 milliarder yen.
Kjerneinntekt (ved konstante valutakurser): Opp 6,7 % til 74,57 milliarder yen.
Justert driftsresultat (ved konstante valutakurser): Opp 2,0 % til 22,38 milliarder yen.
Driftsresultat: Opp 4,7 % til 21,68 milliarder yen.
Nettoresultat: Opp 3,9 % til 14,79 milliarder yen.
JT2024 H1 Viktige økonomiske høydepunkter (vs. H1 2023):
Totale inntekter: Opp 12,7 % til 156,99 milliarder yen.
Kjerneinntekt (ved konstante valutakurser): Opp 6,2 % til 142,24 milliarder yen.
Justert driftsresultat (ved konstante valutakurser): Opp 2,7 % til 45,48 milliarder yen.
Driftsresultat: opp 4,6 % til 43,27 milliarder yen.
Nettoresultat: opp 6,3 % til 30,52 milliarder yen.
Helårsprognosejusteringer for 2024:
Inntekter: forventet å øke med 93 milliarder yen, opp 9,4 % for hele året.
Kjerneinntekt (ved konstante valutakurser): forventet å øke med 20 milliarder yen, opp 4,7 % for hele året.
Justert driftsresultat (ved konstante valutakurser): forventet å øke med 17 milliarder yen, opp 2,3 % for hele året.
Driftsresultat: ventet å øke med 12 milliarder yen, men ned 1,8 % fra året før.
Nettoresultat: forventet å øke med 20 milliarder yen, men ned 1,5 % fra året før.
Fri kontantstrøm: forventet å reduseres med 67,7 milliarder yen.
Masamichi Terabatake, president og administrerende direktør i JT Group, sa:
"JT Group presterte bra i første halvår, med veksten i tobakksvirksomheten drevet av styrking av markedsandeler og prisstrategier. Totalt salgsvolum økte med 2,0 % fra år til år, med brennbare produkter økte med 1,7 % og varme-ikke-brennende produkter (RRP) økte med 25,5 %, spesielt på det japanske markedet økte salget av Ploom med 36 %, og salget har økt jevnt i 21 markeder rundt om i verden.






